کد خبر : 1167 / /
/

انتخاب کادو روز مادر همیشه یکی از دغدغه‌هایی هست که برای روز مادر وجود دارد خصوصا اینکه مادران جایگاه ویژه‌ای برای همه ما دارند.

روز مادر روزی است که به یادبود و افتخار مادران در کشورهای مختلف گرامی داشته می‌شود.روز مادر در ایران مصادف با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) می‌باشد. تاریخ دقیق روز مادر در تقویم 99 مصادف است با چهارشنبه ۱۵ بهمن است که مردم این روز را جشن می گیرند.روز مادر در کشور های مختلف به دلیل  بزرگداشت مقام زن و مادر برگزار می‌شود.آخرین خبرهای مربوط قیمت ها در  روز مادر را در سایت خبرآزاد بخوانید.

بی شک جزییات در استایل نقش تاثیرگذاری دارد که نباید آن را نادیده گرفت و در واقع این جزییات هستند که استایل را کامل می‌سازند و به نحوی معرف شخصیت افرادند. در واقع استفاده از دستبند، گردنبد، انگشتر، عینک دودی، ساعت، شال گردن و کلاه می‌تواند استایل شما را خاص و جذاب‌ترنشان دهد.
درست است که در حال حاضر با در دست داشتن مدام گوشی‌های همراه و چک کردن زمان احتیاج ضروری به ساعت مچی نیست اما فراموش نکنید یک ساعت مچی زنانه شیک علاوه بر اینکه زیبایی و جذابیت استایل شما را دو چندان خواهد کرد در معرفی شما به عنوان یک خانم آراسته و منضبط نیز نقش موثری دارد.
 
قیمت انواع ساعت مچی زنانه در بازار به شرح زیر است:
نام کالا  قیمت(تومان)
ساعت مچی دیجیتال مدل 2020 ۱۴۹,۵۰۰ 
ساعت مچی عقربه ای والار کد LF1547 ۷۰,۰۰۰ 
ساعت مچی عقربه ای اسکمی مدل 9127 ۴۷۹,۵۰۰
ساعت مچی عقربه ای زنانه مدل MG 2415 - ۹۰,۷۷۰
ساعت مچی عقربه ای زنانه کی ام اس مدل K ۱۴۳,۵۰۰
ساعت مچی دیجیتال اسکمی کد 1335S ۲۲۷,۰۰۰
ساعت مچی عقربه ای زنانه اسکمی کد 1311G ۳۶۰,۰۰۰

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه تهران در خصوص فروش شیرینی در آستانه روز مادر اظهار کرد: وضعیت بازار قنادی‌ها و شیرین فروشان در روز مادر و همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) مساعد است و محصولات طبق نرخ مصوب فروخته می‌شوند.

او افزود: فروش شیرینی در حال حاضر نسبت به هفته‌های گذشته بیشتر شده و پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته نیز بیشتر شود.

روز مادر

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه تهران بیان کرد: شیوع ویروس کرونا یک حسن خوب برای اصناف مختلف داشته که آن نیز به وجود آمدن امکان فروش و عرضه محصولات به صورت مجازی بوده است.

بهره‌مند ادامه داد: از سوی اتحادیه به واحد‌های صنفی درخواست داده‌ایم که برای واحد خود صفحه شخصی یا سایت راه اندازی کنند تا محصولات خود را در آن به مردم عرضه کنند تا از این طریق از حضور مردم در واحد صنفی جلوگیری شود.

هر کیلو شیرینی‌تر درجه یک ۶۰ هزار تومان

او در پایان تصریح کرد: هر کیلو شیرینی‌تر درجه یک ۶۰ هزار تومان، شیرینی زبان ۵۰ هزار تومان، شیرینی پاپیون ۵۰ هزار تومان و شیرینی دانمارکی ۳۹ هزار تومان در تمامی واحد‌های صنفی فروخته می‌شود.

شیرینی‌تر درجه یک ۶۰ هزار تومان
شیرینی زبان ۵۰ هزار تومان
شیرینی پاپیون ۵۰ هزار تومان
شیرینی دانمارکی ۳۹ هزار تومان

تاریخچه روز مادر و زن

حضرت فاطمه زهرا (س) دختر پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) آخرین پیامبر مسلمانان هستند که روز تولد آن حضرت روز زن نام گرفته است. اما چرا روز ولادت ایشان روز زن یا مادر نامیده می‌شود؟ حضرت فاطمه زهرا (س) از باب مادر بهترین مادر و از باب زن و همسر نمونه بارز بهترین همسر است چرا که وقتی ایشان از حضرت علی می‌پرسند آیا از من راضی هستی یا نه علی (ع) گفت، ۹ سال با هم زندگی کردیم و نشد یکبار از من خواسته‌ای داشته باشی و حضرت زهرا می‌فرمایند از پدرم شنیده‌ام که نکند از همسرت خواسته‌ای داشته باشی که او نتواند آن را بر آورده کند که نه در دنیا عاقبت بخیر می‌شوی نه در آخرت و سپس به امیر المومنین می‌گویند اگر از من رضایت دارید دست هایت را رو به آسمان بالا ببر و بگو من فاطمه را حلال می‌کنم.

توصیفی زیبا از  تجربه یک مادر

گفتید از تجربه‌ مادر شدن بنویس. بگذارید با یک جمله شروع کنم: مادری کردن ترسناک ترین عمل دنیاست.

من در ۲۵ سالگی مادر شدم. یعنی وقتی بیشتر همسن و سال‌هایم داشتند برنامه‌ کافه و مهمانی آخر هفته‌شان را می‌چیدند، من داشتم تلاش می‌کردم گریه‌ای که نمی‌دانستم دلیلش چیست را آرام کنم و بچه‌ای که چیزی جز بیدار بودن نمی‌خواست را وادار کنم به خوابی عمیق فرو رود. روزی که به دنیا آمد، هیچ چیز از بچه‌داری نمی‌دانستم. حتی نمی‌توانستم نوزادم را درست و اصولی در آغوش بگیرم. خودم بچه‌ای بودم که شکمش را شکافته و کسی دیگر را بیرون کشیده بودند. یک دفعه زندگی سخت شد. آنقدر سخت که درد عمیقش را در شانه‌هایم حس می‌کردم. درد از بار حقیقی مسئولیت بود.


کلیک کنید:وضعیت وخیم علی انصاریان/آخرین وضعیت علی انصاریان از زبان پزشکش+فیلم


دیگر اجازه مریض شدن نداشتم. روزهایی درد چنگ می‌زد به جانم اما خوردن مسکن در روزهای شیردهی ممنوع بود. باید از جا بلند می‌شدم، باید سراغ نوزاد کوچکم می‌رفتم. باید خودم را از یاد می بردم و او را در آغوش می‌گرفتم و کمکش می‌کردم جان بگیرد.

بچه کم کم بزرگ شد و یاد گرفت گردنش را بالا بگیرد، غلت بزند، چهار دست و پا حرکت کند، بنشیند، بایستد، راه برود. من ترس واقعی را بعد از مادر شدن با ذره ذره وجودم حس کردم. بچه تب کرد و ترسیدم. بچه از تخت پایین افتاد و ترسیدم. بچه بالا آورد و ترسیدم. بچه جیغ کشید، بچه مریض شد، بچه زمین خورد، بچه زخمی شد، بچه روی تخت بیمارستان خوابید، بچه بیهوش شد، بچه به اتاق عمل رفت، بچه با دستی آتل بسته به خانه برگشت و من ترسیدم و ترسیدم و ترسیدم.

مادر بودن وقتی ترسناک‌تر می شود که تو حس می‌کنی هر روز با بزرگتر شدن فرزندت، بیش از قبل عاشقش می‌شوی. عشقی که هیچ شباهتی، تکرار می‌کنم هیچ شباهتی، به باقی دوست داشتن‌ها ندارد. نشسته‌ای یک گوشه و قلب تپنده‌ات را با رگ و ریشه‌های آویزان می‌بینی که خارج از سینه‌ات در حال حرکت است. و این نه شوخی است و نه ذره‌ای اغراق. بچه با خودش عشقی جنون آمیز می‌آورد. عشقی که حاضری به خاطر او از همه چیز جهان بگذری و همه جهان و متعلقاتش را زیر پا بگذاری. و اگر این ترسناک نیست پس چیست؟

بعد از گذشت چند ماه، یک روز به خودت می‌آیی و می‌بینی تا گردن گرفتار روزمرگی و تکرار و تا حدی ناامیدی شده‌ای. آن موقع است که باید دست دراز کنی و شاخه‌ای محکم را بگیری و خودت را بیرون بکشی. من به وطن قبلی‌ام چنگ زدم؛ به جهان خیال و قصه و هنر و فانتزی. صدای موزیک را زیاد کردم و گفتم باید کاری کنم و خودم را نجات دهم. کم کم یاد گرفتم از کمترین دقایقِ آزاد روز استفاده کنم. بچه می‌خوابید و داستان می‌نوشتم. بچه می خوابید و روی پایان نامه ام کار می‌کردم. نتیجه شد چاپ دو کتاب، وقتی هنوز دخترکی ۲ ساله در آغوشم بود.

حالا که دخترک به ۴ سال و نیمگی رسیده، حس می کنم خودم هم بزرگ شده‌ام. بالاخره از دره سختی‌ها بیرون آمده‌ایم و حالا می‌توانم به شوخ طبعی ذاتی‌اش بخندم و دوتایی ساعت‌ها خیالبافی کنیم و بدون هیچ ابزار اضافی‌ای سر از قلعه‌ای بر فراز ابرها یا جایی زیر دریا در آوریم و گرفتار اختاپوسی خیالی شویم و پرنسسی را از چنگال هیولا نجات دهیم.

همه‌ این‌ها را گفتم که بدانید قرار نیست در زندگی واقعی، همیشه با عکس‌های شاد و رویایی اینستاگرامی روبه‌رو شوید. سخت است، اما تجربه‌ باشکوهی است. 

پروفایل برای روز مادر

با توجه به مناسبت روز مادرتعدادی عکس پروفایل ویژه این روز را برایتان جمع آوری کرده ایم که بتوانید به عنوان تبریکی هر چند کوچک در شبکه‌های اجتماعی تان استفاده کنید

روز مادر

9485745_275

روز مادر

روز مادر

روز مادر

روز مادر

پیام تبریک متنی و تصویری زیبا برای روز مادر و زن 

تو یِجایی تو قَـ♥️ـلبَم داریـ

کِه هیچکَس نمی تونِه داشته باشِه

روزت مبارک مامانم

روز مادر


کلیک کنید:مشمولان سهام عدالت بخوانند!+جزئیات مهم


در لبخند تو چیزی ست که با من سخن می گوید

چیزی در صدای تو که برای من آواز می خواند

چیزی درون چشمانت که به من می گوید

برای من عزیزترین هستی

روز زن مبارک

روز مادر

نام تو رازی نوشته بر بال پروانه هاست . . .

گلها همه به نام تو مشهورند . . .

آیینه های از انعکاس نام تو می خندند و من تنها برای تو می گویم:زندگی کن تا زنده بمانم . . .

روزت مبارک

روز مادر

در ثانیه های بودنت می مانم . . .

در فصل شکست خوردنت می مانم . . .

یک سال نه ده سال چه فرقی دارد !

تا لحظه دل سپردنت می مانم و دوستت دارم . . .روزت مبارک قشنگ ترین مامان دنیا

روز مادر

غصه معنایی نداره تا تو میخندی برایم

پیش تو از یاد بردم روزهای سختی ام را

عشق مدیون تو هستم لحظه خوشبختی ام را

تقدیم به همسر عزیزم


کلیک کنید:قیمت پراید 13 بهمن 99 چند؟ / پراید دوباره گران شد +جدول قیمت


روز مادر

اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید،

کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید یا قبلا غذا خورده و سیر است، «مادر» است.

روز مادر مبارک…

روز مادر

قبلاً فقط چشم هایت را دوست داشتم

حالا چین و چروک های کنارشان را هم دوست دارم

مــــــــــــــــــــــــادرم، خیلی دوستت دارم

روز مادر

بهشت برای تو آفریده شده و درختان برای اینکه سایبان تو باشند سر از خاک بر می آورند…

می خوام از بهشت و درخت کمتر نباشم:امروز می ام دستبوس تو

روز مادر

دم چشمهایت گرم

با آن دوستت دارم های عاشقانه اش…

از زیر زبانت که نمیتوان حرفی کشید !

“همسرم روزت مبارک”

کلیپ تبریک روز مادر سال ۹۹ برای وضعیت واتساپ

 کلیپ تبریک روز مادر ۱۳۹۹ برای وضعیت واتساپ و استوری اینستاگرام را مشاهده می‌کنید

پیشنهاداتی برای کادوی روز مادر 

شاید مادرتان شاخه‌ای گل را به کادویی پرزرق‌وبرق ترجیح می‌دهد. شاید هیچ چیز بیشتر از کار دست خودتان او را سر ذوق نیاورد. شاید هم همین‌که بداند به فکر او هستید، برایش کافی باشد. در این مطلب انواع مختلف هدیه برای روز مادر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


کلیک کنید: گوشی ارزان شد +جدول قیمت


اگر به فکر این این هستید که «برای روز مادر چی بخرم»، گزینه‌های فراوانی دارید. از لوازم خانه گرفته تا زیورآلات و جواهرآلات، حتی یادگاری‌های ساده که بیشتر جنبه معنوی دارند.

۱. دسته‌گل

قبول کنید که گل یکی از زیباترین هدیه‌هایی است که می‌توان به مادر یا هرکس دیگر تقدیم کرد. پس اگر سردرگم شده‌اید که برای روز مادر چه هدیه‌ای بخرید، حتما به خرید دسته‌گلی زیبا فکر کنید.

این پیشنهاد برای کسانی که هنوز دست‌شان توی جیب‌شان نرفته و در سنین کودکی و نوجوانی هستند از بهترین پیشنهادها برای خرید هدیه روز مادر است. دسته‌ یا حتی شاخه‌ای گل برای مادرها معادل باغی پر از گل‌های زیباست. باور کنید.

روز مادر

۲. کوسن خانواده

حتما با خواندن عنوان این بخش خنده‌تان گرفته و یاد چیزی مثل نوشابه خانواده افتاده‌اید، نه؟ ولی این پیشنهادمان واقعا عالی است. کوسنی زیبا با طرح و رنگ موردعلاقهٔ مادرجان انتخاب کنید و روی آن با چاپ یا با گلدوزی، نام اعضای خانواده را بنویسید و به مادرتان تقدیم کنید. این هم یک ایده برای روز مادر است: کوسن خانواده. چطور است؟

۳. زیرانداز یوگا

یوگا از ورزش‌های درجه‌یکِ روح و جسم است. اگر مادرتان اهل رفتن به کلاس یوگا باشد، قطعا به زیرانداز یوگا نیاز دارد. اگر هم تابه‌حال به کلاس نرفته است، با خرید زیرانداز یوگا می‌توانید او را ترغیب به رفتن به این کلاس کنید. می‌توان گفت انگیزه‌بخشی برای رفتن به کلاس یوگا هم بخشی از کادوی روز مادر است. حتی پیشنهادمان این است که علاوه بر زیرانداز یوگا، مادرتان را در کلاس یوگا هم ثبت‌نام کنید و اینها را به‌عنوان هدیه روز مادر به او تقدیم کنید.

۴. کیف کوچک دوشی

اگر اهل هدیه‌های معنوی نیستید و دوست دارید که حتما چیزی بخرید، خرید یک کیف کوچک دوشی را در نظر داشته باشید. این کیف‌ها هم وزن کمی دارند و هم برای حمل وسایل ضروری مانند کارت‌ بانکی، پول و تلفن‌همراه جای کافی دارند؛ پس، از بهترین گزینه‌ها هستند.

حمل کیف‌های سنگین روی دوش باعث می‌شود که سلامت بدن به خطر بیفتد. چه‌چیزی مهم‌تر از سلامت مادر عزیزتان است؟ پس کیفی کوچک برایش بخرید: از این کیف‌ها که می‌توانند به‌صورت کج روی بدن قرار بگیرند و فشار و وزن روی شانه‌ها را تعدیل کنند.


کلیک کنید:مشمولان سهام عدالت بخوانند!+جزئیات مهم


۵. گلدان‌های کوچک

گلدان گل هم هدیهٔ شاعرانه‌ای است: گلدانی که با هر بار آب‌دادن به آن، مادرتان را به یاد شما بیندازد. سبزی و زیبایی را هم که همه دوست دارند. پس گلدانی زیبا بخرید و آن را به مادرتان پیشکش کنید.

۶. یک جفت کفش ورزشی

اگر هنوز هم برای پرسش «برای روز مادر چی بخرم‌؟» به پاسخ مناسبی نرسیده‌اید، به شما پیشنهاد خرید کفش می‌دهیم. مادرها باید ورزش کنند؛ چون سلامت‌شان برای ما خیلی‌ خیلی مهم است. پس با خرید یک جفت کفش ورزشی، آنها را به سالم‌ماندن و حفظ سلامتی دعوت کنید. خرید کفش ورزشی می‌تواند بهترین هدیه روز مادر باشد؛ چون نشان می‌دهد به فکر سلامتی و شادابی مادرتان هستید. این بی‌تردید او را خوشحال می‌کند.

۷. گردن‌بند ماه تولد

گردن‌بند ماه تولد مادرتان را برایش بخرید. مثلا اگر مادر عزیزتان یک آبان‌ماهی جذاب است یا اردیبهشتی مغرور (واقعا این صفات برای ماه‌های تولد را چه کسی ساخته است؟)، برای او گردن‌بندی با نشان ماه تولدش بخرید.

اگر می‌توانید، گردن‌بند طلا بخرید؛ اگر هم نه، که جنس‌های مختلف این گردن‌بندها در بازار وجود دارد. مثلا با خرید از دیجی کالا هدیه روز زن را ساده و سریع و به شکل اینترنتی تهیه کنید. در این فروشگاه، انواع گردن‌بندها از جمله گردن‌بند ماه تولد وجود دارد.

روز مادر

۸. حوله حمام

شاید از این پیشنهاد خوشتان نیاید و بگویید که مگر خرید حولهٔ حمام رمانتیک است؟ باید بگوییم که بله. در این فهرست قرار است از تمام هدیه‌هایی بگوییم که افراد با سلیقه‌ها و بودجه‌های مختلف را راضی و شاد می‌کند. پس حولهٔ حمام هم یک گزینه است و می‌توانید به آن فکر کنید، به‌ویژه اگر شما یا مادرتان در دسته افرادی هستید که به کاربردی‌بودن هدایا اهمیت می‌دهید.

۹. لباس راحتی

خرید کادو برای روز مادر یعنی خرید چیزی که نشان می‌دهد شما به فکر مادرتان هستید. مثلا یک دست لباس راحتی برای استفاده در منزل و هنگام خواب برای او بخرید و اجازه بدهید که هر شب در هنگام پوشیدن لباس‌خوابش، یاد شما باشد. این‌طوری حتی احتمال اینکه به خواب و رؤیای مادر بروید هم زیاد می‌شود. قشنگ نیست؟

۱۰. پتوی کنار مبل

شب‌های پاییزی و زمستانی در هنگام تماشای تلویزیون، درازکشیدن روی مبل راحتی و کشیدن پتویی روی خود به‌شدت می‌چسبد. با خرید پتویی نازک با طرحی زیبا برای روز مادر، این تجربهٔ نرم و گرم را به مادرتان هدیه کنید. پتوهای کنارمبلی معمولا نازک‌اند و طرح‌های زیبا و رنگ‌هایی جذاب دارند و بعد از استفاده هم می‌توان آنها را به‌عنوان روکش روی مبل کشید.

روز مادر

۱۱. لوازم باغبانی در منزل

مادرتان باغبان خوبی است و دست به هر گلدانی می‌زند به باغچه‌ای کوچک تبدیل می‌شود؟ پس لوازم باغبانی در منزل، می‌تواند یک ایده برای روز مادر باشد. جعبه‌هایی کامل، مجهز و شکیل وجود دارند که در آنها ابزارهای باغبانی وجود دارند. خرید چنین جعبه‌ای برای مادر گل‌دوست‌تان ایده خوبی است.

۱۲. پلوپز

خرید هدیه تا حد زیادی به سلیقه‌ٔ شما و البته مادر گرامی‌تان وابسته است. اگر مادرتان اهل مهمانی‌دادن است و معمولا آخرهفته‌های شلوغی در منزلش دارد، پس پلوپز می‌تواند یک هدیه مناسب برای مادر شما باشد. پلوپزی باکیفیت قطعا به دردش خواهد خورد. پلوپز به آشپزیِ سریع‌تر و بی‌دغدغه‌تر در هنگام برگزاری مهمانی‌ها کمک می‌کند. پلوپز بخرید و نگذارید که مادرجان نگران وضعیت پلوی مهمانی‌هایش باشد.

۱۳. همزن برقی

بیشتر مادرهای ایرانی به آشپزی علاقه دارند و انصافا دست‌پخت‌های عالی‌شان هوش از سر می‌پراند. خرید همزن برقی برای درست‌کردن انواع دسرها و غذاها هم ایده‌ای است که می‌تواند مامان عزیزتان را در روز مادر خوشحال کند.

۱۴. قهوه‌ساز

قهوه‌ساز برقی یا قهوه‌جوش هم هدیه خوبی است. بسته به بودجه‌ای که در اختیار دارید، از میان این دو گزینه، یکی را انتخاب کنید. قهوه‌سازهای برقی گران‌ترند و انواع مختلفی دارند. یادتان باشد که بوها می‌توانند جادو کنند و ما را در عرض چند ثانیه به سرزمین خاطراتی ببرند که با هزار سال فکرکردن هم به‌راحتی در ذهن‌مان تداعی نمی‌شوند. پس با خرید قهوه‌ساز کاری کنید که هروقت عطر این نوشیدنی خوش‌بو در منزل پیچید، یاد شما هم زنده شود. کتری یا چای‌ساز هم در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرد و می‌توانید به خرید آن هم فکر کنید. شاید دُز رمانتیک این گزینه‌های آخری کمتر از قهوه‌ساز باشد اما در هر حال کاربردی و مفید هستند و می‌توانید به عنوان کادو برای روز مادر روی آنها حساب کنید.

روز مادر

۱۵. دست‌بند

برای مادرتان یک دست‌بند با طرح اختصاصی سفارش دهید. دست‌بندی که مزین به نام اوست یا جمله و کلمه‌ای که دوست دارد روی آن نوشته شده است. حالا این دست‌بند می‌تواند طلا یا هر جنس دیگری باشد. مهم این است که برای تهیهٔ آن وقت می‌گذارید و برای پیشکش‌کردنش به مادرتان ذوق دارید.

۱۶. محصولات مراقبت از پوست

هیچ‌کس دوست ندارد که چروک‌های صورت مادرش را ببیند. هرچند پیری و افزایش سن هم بخشی زیبا از زندگی است و همه، دیر یا زود، آن را تجربه می‌کنند اما به‌کمک ماسک‌های مختلف و محصولات بهداشتی و آرایشی می‌توان بهتر از پوست مراقبت کرد. پس در میان محصولات مراقبت از پوست هم می‌تواند یک ایده برای روز مادر باشد

روز مادر

۱۷. ماگ‌های سفارشی

ماگ سفارشی چیست؟ یعنی ماگی که می‌توانید برای مادرتان سفارش دهید و روی آن تصویر یا نوشتۀ موردعلاقه‌اش را چاپ کنید. مثلا جمله‌ای زیبا، شعر موردعلاقه‌اش یا نامش را روی ماگ چاپ کنید و بگذارید هر وقت که چیزی در آن می‌نوشد، یاد شما باشد.


کلیک کنید:یارانه معیشتی چه می شود؟ +جزئیات مهم


۱۸. درختچه‌های کوچک بُن‌سای

این درختچه‌های کوچک مینیاتوری در گلدان‌ را دیده‌اید؟‌ نام آنها بُن‌سای است و می‌توانند هدیه‌ای زیبا و جذاب برای روز مادر باشند. اگر در خرید هدیه برای روز مادر وسواسی شده‌اید و نمی‌توانید به جمع‌بندی نهایی برسید، به‌سراغ این گلدان‌های مینیاتوری بروید و برای مادرتانیک بن‌سای جذاب بخرید.

روز مادر

۱۹. تلفن‌همراه

مادرجان اهل فناوری‌های روز نیستند؟ دیگر وقت آن رسیده که پای ایشان را به دنیای اینترنت و فضای مجازی باز کنید. خرید تلفن همراه هم می‌تواند بهترین هدیه روز زن باشد، نه؟

بعضی از مادرها از ورود به فضای مجازی و دنیای دیجیتالی خوش‌شان نمی‌آید. شاید به این خاطر که تابه‌حال حضور در آنها را تجربه نکرده‌اند. شاید هم فکر می‌کنند که از عهدهٔ کار با وسایل جدید برنمی‌آیند. دلیل هرچه که باشد، با خرید تلفن‌همراه می‌توانید آنها را وارد دنیای جذاب دیجیتالی کنید. اگر هم این عزیزان اهل فناوری هستند که دیگر هیچ؛‌ خرید تلفنی مجهزتر یا وسایل جانبی آن مانند قاب زیبای گوشی و… می‌تواند خوشحال‌شان کند.

۲۰. کتاب‌خوان الکترونیکی

این روزها که دیگر همه‌چیز دیجیتالی شده است، کتاب‌خواندن هم ابزارهای تازه می‌طلبد. با خرید کتاب‌خوان الکترونیکی برای مادرتان می‌توانید مطالعه‌کردن را برایش ساده‌تر کنید. کتاب‌خوان‌های الکترونیکی انواع و اقسام دارند و بعضی از آنها می‌توانند برای کاربر خود، کتاب را به‌شکل صوتی بخوانند و پخش کنند.

کتاب‌خوان کوچکی که وزن بسیار اندکی دارد، به‌راحتی می‌تواند نقش کتابخانه‌ای با صدها جلد کتاب را برایتان ایفا کند. پس برای خرید هدیه برای مادر به کتاب‌خوان الکترونیکی هم فکر کنید.

۲۱. مچ‌بند هوشمند

مچ‌بندهای هوشمند هم می‌توانند بهترین هدیه روز مادر باشند. این مچ‌بندها می‌توانند به تلفن‌همراه هوشمند متصل شوند و علاوه بر آن، ضربان قلب، میزان کالری‌ مصرفی، شمارش گام‌ها و خیلی چیزهای دیگر را اندازه‌گیری کنند. مچ‌بند هوشمند یک هدیه مناسب برای مادر است. به آن فکر کنید.

۲۲. ساعت‌مچی

اگر به‌دنبال خرید بهترین هدیه روز زن هستید، ساعت‌مچی هم واقعا گزینه خوبی است. ساعت‌های مچی متنوعی در بازار وجود دارند که بنا به سلیقه و بودجه‌تان می‌توانید از میان آنها برای مادر هدیه بخرید. با هر بار نگاه‌کردن به ساعت، مادر به یاد شما خواهد افتاد و انگار همیشه یادتان روی نبضش با او همراه است. شما هم گریه‌تان گرفت؟ دُز احساسی موضوع خیلی بالا رفت، نه؟

روز مادر

۲۳. کتاب آشپزی

البته مادران عزیز به‌ویژه مادران ایرانی دست‌پخت‌هایی درجه‌یک دارند و با فوت‌وفن آشپزی کاملا آشنا هستند. اما می‌توانید به خرید کتابی فکر کنید که در آن دستورهای غذایی تازه وجود دارد. مثلا باتوجه‌به ذائقه مادرتان برای او دستور غذاهایی از نقاط دیگر دنیا را تهیه کنید. با این کار، او را به چالش جذاب آشپزی ملل دیگر دعوت می‌کنید و دنیایی از تنوع را پیش رویش می‌گشایید.

۲۴. بلیت مسافرت

بلیت مسافرت می‌تواند هدیه‌ای مادی و معنوی باشد. برای مادر عزیزتان هتل رزرو کنید، بلیت بخرید و او را راهی سفری جذاب کنید. اگر برایتان مقدور است، خودتان هم همراهش بروید؛ وگرنه، کاری کنید که به‌تنهایی یا با دوستانش به سفر برود؛ البته پدرجان هم می‌تواند همراه مناسبی باشد. دیگر برنامه‌ریزی برای جزئیات این سفر از عهده ما خارج است و باید بنا به شرایط زندگی‌تان، خودتان دست به کار شوید! ولی فکر خوبی است. قبول دارید؟

کادو برای روز مادر چی درست کنم؟

کادوی روز مادر قرار نیست همیشه خریدنی باشد. چیزی که با تلاش و زحمت خودتان درست کرده‌اید، می‌تواند بهترین هدیه برای روز مادر باشد. طرح یا نقاشی‌ای از خودتان، بافتنی، لباس یا حتی کلاژی از عکس‌های خاطره‌انگیز که خودتان درست کرده‌اید، همگی هدیه‌های ارزشمندی برای مادرتان هستند.

۱. قاب عکس

قاب عکسی تهیه کنید و در آن عکسی خانوادگی یا عکسی زیبا از مادرتان را بگذارید. تصویر داخل قاب می‌تواند هر چیزی باشد؛ این دیگر به شما و مادرتان بستگی دارد. مثلا شاید عکسی از مراسم ازدواج مادر و پدر یا عکس موردعلاقۀ مادرتان در قاب‌عکس، او را خوشحال کند. می‌توانید قابی دوقلو هم بخرید و در یک بخش از آن یک عکس و در بخش دیگرش، شعری زیبا برای مادرتان بنویسید و در قاب بگذارید. سلیقه به خرج بدهید. ببینیم چه می‌کنید!

قا‌ب‌عکس‌های دیجیتالی هم گزینهٔ دیگری هستند که می‌توانید به‌عنوان بهترین هدیه روز زن تهیه کنید. با وصل‌کردن فلش‌مموری یا کارت حافظه‌ای حاوی عکس‌های مختلف، این قاب‌ها تصاویر را برایتان نمایش می‌دهند. البته دیگر کار دست خودتان نیست ولی جذابیت خودش را دارد. دنیای دیجیتالی، قاب دیجیتالی هم می‌طلبد. قبول دارید؟


کلیک کنید: شبنم قلی خانی مرد شد!+عکس دیده نشده


۲. پرتره مادر یا اعضای خانواده

تصویر مادر یا اعضای خانواده را بکشید و اگر در هنر نقاشی خبره نیستید، از کسی بخواهید که این کار را انجام دهد. پرتره را قاب و برای روز مادر یکی از بهترین هدیه‌ها را پیشکش کنید. کار دیگری که در زمینهٔ عکس و تصویر می‌توانید انجام بدهید، درست‌کردن قابی بزرگ به شکل قلب یا هر شکل دیگری است که در آن، عکس‌های مختلفی از خاطرات و روزهای گوناگون خودتان و مادرتان و به‌طورکلی، اعضای خانواده گذاشته‌اید. این هم می‌تواند بهترین هدیه روز مادر باشد.

۳. ظروف سفالی نقاشی‌شده

شاید خودتان بلد باشید ظرف سفالی بسازید. اگر هم بلد نیستید، می‌توانید ظرف‌های آماده را تهیه کنید که نقاشی نشده‌اند. اکنون به سلیقه خودتان، یا سلیقه مادرتان، ظرف‌ها را نقاشی کنید. می‌توانید هر نقشی روی آنها بکشید و رنگ‌آمیزی کنید. این کار را می‌توانید دسته‌جمعی به همراه دیگر اعضای خانواده انجام دهید. برای مادرتان جذاب خواهد بود که حدس بزند هر یک از ظرف‌ها را چه کسی درست کرده است!

۴. کاور گوشی موبایل

لازم نیست خیلی از خیاطی سر در بیاورید تا بتوانید برای گوشی موبایل کاور بدوزید. شاید محافظ قدرتمندی نباشد اما کاوری با طرح‌ و نقش‌های رنگارنگ، می‌تواند یک هدیه مناسب برای مادر شما باشد. کاور گوشی همیشه جلوی چشم مادرتان است و یادآور اینکه خودتان با دست‌های خودتان آن را برای او درست کرده‌اید.

۵. دستبند دست‌ساز

یکی دیگر از چیزهایی که می‌توانید به‌سادگی خودتان درست کنید، انواع دستبند است. کافی است گشتی در اینترنت بزنید تا روش ساخت انواع دستبند را ببینید. این دستبندها به مواد اولیه آنچنانی نیاز ندارند، روش ساختشان هم خیلی پیچیده نیست. اگر می‌خواهید ارزش مادی هدیه‌تان را هم بیشتر کنید، می‌توانید آویزی از طلا یا نقره به آن اضافه کنید. این هدیه مناسبی برای مادر یا همسرتان در روز مادر است.

روز مادر

۶. قاب تاریخی

به مورد ۳۱ از فهرست رسیده‌ایم و هنوز راضی نشده‌اید؟ سختگیر هستید؟ شاید هم آن‌قدر مادرتان را دوست دارید که به‌سادگی به نتیجه‌گیری برای خرید بهترین هدیه روز مادر نمی‌رسید. اگر هنوز این پرسش در ذهن‌تان طنین‌انداز است که برای روز مادر چی بخریم ، از شما دعوت می‌کنیم که به ساختن قاب تاریخی هم نیم‌نگاهی بیندازید.

قاب تاریخی چیست؟ روی صفحه‌ای بزرگ، تاریخ‌های مهم و موردعلاقهٔ مادرتان نوشته و قاب شده است، مثلا تاریخ تولد فرزندان و سالگرد ازدواج. اگر نوه‌ای هم در کار است، تاریخ تولد او هم به‌یادماندنی خواهد بود. این تاریخ‌ها را روی صفحه‌ای بنویسید و آن را قاب کنید. مادرتان خوشش خواهد آمد. شک نکنید.

۷. دفترچه ویژه قدردانی

دفترچه‌ای با طرح زیبا و رنگ جذاب تهیه کنید و در آن از خاطرات خوش خود با مادرتان بنویسید. به او بگویید که دوستش دارید و به او افتخار می‌کنید. برای اینکه از کلیشه‌هایی شبیه مجری‌های تلویزیون دهه شصت دور شوید، با زبان و لحن خودتان بنویسید. مثلا خیلی ساده به مادرتان بگویید که کدام ویژگی‌ها و رفتارهایش را می‌ستایید. هدیهٔ خوب هدیه‌ای است که با عشق و صرف‌ زمان درست شده باشد. چه چیزی بهتر از دفترچه‌ای که با شور و ذوق درست کرده‌اید و مشابه‌اش در هیچ فروشگاهی نیست؟! می‌توانید یک عکس زیبا از مادرتان هم به‌یادگار در صفحه اول دفترچه بچسبانید و زیر عکس از بهترین ویژگی‌های او بنویسید؛ چیزهایی که بابتش قدردان او هستید.

۸. کتاب آشپزی خانوادگی

یکی از دغدغه‌های رایج در هر خانواده‌ای پاسخ به این پرسش است: امروز چی بپزم؟ احتمالا شما هم بارها در واکنش به این پرسش مادر، مانده‌اید که چه بگویید. روز مادر فرصت خوبی است که این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنید. یک ایده‌ برای روز مادر این است که غذاهای موردعلاقه همه اعضای خانواده را مشخص کنید. این غذاها را همراه با دستور پختشان در دفترچه‌ای گردآوری کنید. می‌توانید به هر غذا روز خاصی را اختصاص دهید. با گشت‌وگذار در اینترنت می‌توانید دستورهای غذایی جذابی پیدا کنید. کافی است دستورهای مذکور را با تصاویر جذاب و باکیفیت چاپ کنید و خودتان یک کتاب آشپزی درجه‌یک برای روز مادر آماده کنید.

روز مادر و قدردانی از زحمت مادر 

خیلی وقت‌ها می‌توانیم مهر و محبت‌مان را با انجام دادن کاری نشان دهیم. اینکه برای خوشحال کردن مادرتان زحمت می‌کشید و وقت می‌گذارید، هدیه خوبی برای روز مادر است.

۱. نظافت خانه

نمی‌دانیم که این ایده را چقدر می‌پسندید. شاید مادرتان از آن دسته بانوانی است که با استانداردهایی سختگیرانه منزل را نظافت می‌کند. شاید هم شما اهل نظافت‌کردن نیستید. اما اگر می‌توانید و ممکن است، به‌عنوان هدیهٔ روز مادر، منزل او را حسابی تمیز کنید و برق بیندازید. می‌توانید از شرکت‌های خدماتی هم برای نظافت منزل مادر کمک بگیرید. حالا یا به‌طور غافلگیرکننده یا با حضور خودش، این کار را انجام بدهید. این دیگر به شرایط شما و مادرتان بستگی دارد.

این هدیه فراتر از هدیه‌ای مادی است و نشان می‌دهد که برای آرامش و خوشحالی مادرتان ارزش قائل هستید و حاضرید وقت‌ و زمان‌تان را صرف کنید.

روز مادر

۲. گرفتن وقت آرایشگاه یا ماساژ

گرفتن وقت آرایشگاه یا ماساژ می‌تواند بهترین هدیه روز زن باشد. این گزینه هم برای همسرتان هم برای مادرتان و هم برای مادر همسرتان خوشایند و جذاب خواهد بود. اگر این دوستان اهل رفتن به آرایشگاه و ماساژ باشند، قطعا از ایده‌تان استقبال می‌کنند؛ اگر هم نباشند، کاری که ترتیب می‌دهید، برایشان به‌شدت نو و تازه خواهد بود و حسابی ذوق خواهند کرد. این کاری نیست که انجامش به عهده شما باشد اما برنامه‌ریزی، تحقیق و انتخاب مکان مناسب نشانه ارزشی است که شما برای این موضوع قائل هستید. به‌علاوه می‌توانید خودتان هم جمع را همراهی کنید و با وقت‌ گذراندن کنار آنها نشان دهید که برایتان ارزشمند هستند.

۳. پختن غذای موردعلاقه

در این روز ویژه به جای مامان (یا همسرتان)، شما غذا بپزید. اگر اهل آشپزی نیستید، بهتر است قبل‌تر چند باری این غذا را بپزید. تلاش شما برای تهیه مواد اولیه و پختن غذای موردعلاقه مادر یا همسر عزیزتان، ایده‌ای است که شاید پرزحمت باشد اما بی‌تردید نشان‌دهنده علاقه شماست و می‌تواند قدردانی شما را نشان دهد.

۴. تماشای فیلم یا سریال

حتی اگر مادرتان خیلی اهل فیلم و سریال نباشد، بی‌تردید فیلم یا سریالی وجود دارد که از تماشای آن لذت می‌برد. سلیقه او را پیدا کنید. فیلم یا سریال موردعلاقه‌اش را تهیه و با هم (می‌توانید دیگر اعضای خانواده را هم دعوت کنید) تماشا کنید. اگر تصمیم گرفتید چند قسمت سریال را پشت هم تماشا کنید، می‌توانید با برنامه‌ریزی این کار را در آخر هفته پیش‌رو یا پیش از آن انجام دهید. مثل یک سینمای خانگی، با تقلات مختلف و روی مبلی راحت در کنار هم از تماشای فیلم و سریال لذت ببرید. بعد از تماشا هم می‌توانید درباره فیلم بحث کنید!

فراموش نکنید هر کاری که به مادرتان یادآوری می‌کند شما به او اهمیت می‌دهید و برایش ارزشمند هستید، می‌تواند یک هدیه مناسب برای مادر باشد.

حرف آخر در روز مادر

مادرها ارزشمندترین دارایی ما در این جهان هستند. باور کنید و مطمئن باشید که هیچ آغوشی گرم‌تر و عزیزتر از آغوش‌شان نیست. زمانی‌که در آغوش مادر هستید، تنها زمانی است که باید مطمئن باشید که تنها نیستید. تهیه هدیه برای روز مادر، کوچک‌ترین کاری است که می‌توان در برابر عشق عجیب و بی‌انتهای مادرها انجام داد. شما چه برنامه یا ایده‌‌ای برای روز مادر دارید؟ به نظر ما هدیه مناسب برای مادر چه جور هدیه‌ای است؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار