کد خبر : 1115 / /
/

وقتی سرباز راهور مانع ورود خودروی نماینده مجلس به خط بی‌آرتی شد او می‌گوید: در پاسخ وظیفه‌ شناسیم یک سیلی خوردم.​

ماجرای سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور حواشی زیادی را برای او به همراه داشت.

همه چیز از حس وظیفه شناسی سرباز وظیفه‌ پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ رخ داد. غروب بود و در منطقه دروازه دولت تهران خودورها در ترافیک غروب پایتخت منتظر بودند. در ابتدای ورودی خطوط بی‌آرتی دو سرباز جوان ایستاده بودند تا خودروهای شخصی و موتورسوارها وارد این قسمت نشوند.این بخش که برای تردد اتوبوس‌های بی‌آرتی ساخته شده است تا مردم سریعتر به زندگی خود برسند، همان شهروندانی که برای جلوگیری از ترافیک از وسیله نقلیه عمومی استفاده می‌کنند.

اما ماجرا زمانی رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد، همان موقع که نماینده مجلس علی اصغر عنابستانی برای اینکه فکر می‌کند خونش از بقیه شهروندان رنگینتر است برای اینکه دیرش نشود تصمیم می‌گیرد از خط ویژه حرکت کند. اما سرباز وظیفه شناس راهور اجازه ورود به خودروی نماینده مجلس را نمی‌دهد. آن هم نه به این خاطر که با نماینده مجلس مشکلی از قبل داشته بلکه ماجرا به عدم وجود مجوز تردد و ال‌ای دی در خودروی موردنظر بوده است. اما گاهی اوقات برخی از افراد مثل نماینده مجلس تصمیم می‌گیرد قدرتش را به رخ دیگران بکشد و با یک سیلی صورت سرباز وظیفه راهور را که بیش از ۵ ساعت در سرما، آلودگی هوای تهران و کرونا کف خیابان مراقب انضباط شهری و ترافیکی است سرخ می‌کند.

سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار کرد:

سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.

مامور

وی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق آحاد پرسنل ناجا از دستورات اکید فرمانده ناجا است، افزود: اعتقاد، باور و تاکید سردار اشتری همواره بر این است که سربازان وظیفه را نیز، چون فرزندان خود بدانیم و در صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوقشان لحظه‌ای دریغ و درنگ نکنیم، ایشان بار‌ها به همه فرماندهان تاکید کرده‌اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند بنابر این اجازه رانمی دهیم به ساحت مقدس سبزپوشان خدوم ناجا در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

سخنگوی ناجا تأکید کرد: در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار