کد خبر : 1068 / /
/

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در خصوص پیشگیری از سرقت کیف قاپی و زورگیری هشدارهایی به شهروندان ارائه کرد.

 

 سرهنگ جلیل موقوفه‌ای عنوان داشت: تجربه نشان داده است اکثر سرقت‌هایی که توسط سارقان صورت می‌گیرد به دلیل سهل انگاری و رعایت نکردن نکات ایمنی افراد است، بر این اساس هنگام جابه‌جایی وجوه نقد ضمن مراقبت کامل از وسایل همراه خود، هشدارهای زیر را رعایت و به توصیه‌های پلیس توجه کنند:

این مقام انتظامی گفت: تا حد امکان به جای استفاده از وجوه نقد از کارت‌های الکترونیکی بانکی، چک‌های تضمینی رمزدار و مسافرتی استفاده کنند و هنگام دریافت پول از بانک، حرکات اطرافیان خود را در داخل و خارج بانک، مخصوصاً راکبان موتورسیکلت‌ها دقیقاً زیر نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه برای حمل پول نقد حتماً از اتومبیل استفاده کنند و پیاده به مقصد نروند، تصریح کرد: معمولاً کیف قاپ ها در اطراف بانک‌ها، دفترخانه‌ها، بنگاه‌ها، مراکز خرید و نقاط خلوت کمین می‌کنند؛ بنابراین هنگام دریافت و حمل پول در چنین اماکنی، مراقبت بیشتری از کیف خود به عمل آورید.

کیف قاپ

جانشین پلیس پیشگیری ادامه داد: هرگز وجوه نقد و اشیا گران قیمت خود را با کیسه‌های نایلونی روشن یا ساک های غیراستاندارد حمل نکنید و به هیچ وجه محتویات داخل کیف خود را در معرض دید افراد ناشناس قرار ندهید. همچنین کیف خود را با دستی که مجاور دیوار یا جوی آب است، حمل کرده و از حرکت در سطح خیابان جداً بپرهیزید.

موقوفه‌ای در پایان گفت: چنانچه به عللی مجبور به حمل پول نقد با کیف هستید، حتماً از کیفی استفاده کنید که دارای دسته محکمی باشد. هنگام سوار شدن در اتوبوس‌های شهری و در اماکن شلوغ به‌جای گرفتن بند کیف، دهانه آن را در دست بگیرید و حتی الامکان کیف را در مقابل سینه خود نگهدارید. و در هنگام مواجهه با افراد زورگیر نترسید ولی درگیر هم نشوید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار