کد خبر : 1039 / /
/

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از وقوع بهمن در جاده روستای ناریان شهرستان طالقان خبر داد و گفت: تعدادی از پرسنل اداره برق دچار حادثه شده‌اند.

بهمن یک توده برفی بزرگ است که در سراشیبی کوهستان ها رخ میدهد. بهمن باعث مدفون شدن اشیا، انسان ها و جانوران میشود. بهمن با سقوطش هر چیزی که در راهش باشد را زیر برف مدفون میکند و ساسان کاظمی تنها نجات یافته از بهمن در طالقان است. او به همراه 3 تن دیگر از همکاران اداره برق برای وصل کردن برق روستای ناریان در کولاک برف به آن محل اعزام شدند که اسیر بهمن در آنجا شدند.

بعدازظهر یکشنبه نوزدهم بهمن امسال، کارکنان فنی شرکت توزیع برق شهرستان طالقان برای تعمیر سیستم برق‌ رسانی به جاده روستای ناریان رفته بودند که گرفتار حادثه بهمن شدند و سه نفر از آن‌ها نجات یافته و یکی دیگر که مرد ۳۳ساله‌ای به نام ساسان کاظمی بود، جان‌باخت.

کارمند اداره برق شهرستان طالقان که همراه همکارانش هنگام کار در جاده روستای ناریان زیر بهمن گرفتار شده بودند هنوز زنده ماندن خود را باور ندارد و قدردان این معجزه الهی است.

وقوع بهمن هولناک در طالقان

بعدازظهر یکشنبه نوزدهم بهمن امسال، کارکنان فنی شرکت توزیع برق شهرستان طالقان برای تعمیر سیستم برق‌رسانی به جاده روستای ناریان رفته بودند که گرفتار حادثه بهمن شدند و سه نفر از آن‌ها نجات یافته و یکی دیگر که مرد ۳۳ساله‌ای به نام ساسان کاظمی بود، جان‌باخت.سه نفر از مصدومان نجات‌یافته در حادثه بهمن طالقان در بیمارستان بستری بودند که دو نفرشان مرخص شده، اما یک نفر به خاطر این‌که برف به داخل ریه‌هایش رفته بود در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.علی‌اکبر یکی از سه نجات‌یافته بهمن طالقان است. هنوز زنده ماندنش را باور ندارد و می‌گوید خدا به او لطف کرد تا زنده بماند و فرزندش که قرار است تا یک ماه دیگر به دنیا بیاید را ببیند.

ساسان کاظمی از بهمن در طالقان نجات یافت

می‌گوید: سال ۹۳ در اداره برق مشغول به کار شدم. با ساسان و بقیه بچه‌ها هفت سالی می‌شد که همکار بودیم و بیشتر ماموریت‌ها را با هم رفته بودیم. روز یکشنبه به‌خاطر بارش برف و باران، موقعیت بحرانی اعلام کردند و دوباره به محل کار اعزام شدیم. در اداره به ما اطلاع دادند که برق‌های جاده روستایی ناریان نیاز به تعمیرات دارد.

بهمن

من، ساسان، قاسم و امیر یک گروه شدیم و به محل حادثه رفتیم و گروه‌های دیگر پشت‌سرمان راه افتادند. حدود ساعت ۱۴ و ۳۰دقیقه به محل مورد نظر رسیدیم. برف زیادی آمده بود. اولین تیربرق را بررسی و تعمیر کردیم. بعد در همان برف با هم عکسی گرفتیم که حجم برف آنجا را نشان دهیم. پیاده در برف‌ها راه‌افتادیم تا تیر برق دوم را بررسی کنیم که یکدفعه صدایی مثل زلزله آمد. سرمان را چرخاندیم تا بفهمیم چه شده که ناگهان حجم زیادی برف روی سرم آوار شد. مرگ را به چشمانم دیدم و هنوز باور نمی‌کنم زنده‌ام. اهالی و نیرو‌های امدادی به کمک‌مان آمدند. سر یکی از بچه‌ها از برف بیرون زده بود که او را یافتند. مرا بعد از ساعتی زنده یافتند، در ادامه جسد ساسان و ۳۰ دقیقه بعد از نجاتم، همکار آخرمان را یافتند.

مرد نجات‌ یافته ادامه داد: من زیر ۲.۵ متر برف گرفتار شده بودم. در بیمارستان فهمیدم ساسان فوت شده است. زنده ماندنم معجزه الهی بود که فرصت پیدا کنم به‌دنیا آمدن فرزندم را ببینم. از خدا ممنونم که دوباره فرصت زندگی به من داد. عموی داغدیده ساسان کاظمی هم در این‌باره گفت: برادرزاده‌ام ساسان ۳۳ساله، متاهل و پسری پنج‌ ساله به‌نام امیر علی داشت. او ۱۰ سال بود در اداره برق طالقان کار می‌کرد. او ساعت ۸ شب شنبه تا ۸ صبح روز یکشنبه سر کار بود. بعد به مغازه‌ام آمد و ساعت ۱۱ با وجود این‌که شیفت کاری‌اش نبود به خاطر موقعیت بحرانی منطقه به اداره رفت.

چند ساعت بعد، در مغازه بودم که خودرو‌های امدادی و نجات کوهستان را دیدم. دل‌نگران آن‌ها شدم و به سمت جاده روستایی راه‌افتادم. کارمند راهداری را دیدم که گفت بهمن آمده و اوضاع خوب نیست. با رسیدن به محل حادثه نیرو‌های امدادی و بیش از 200 نفراز مردم بومی با بیل و کلنگ به جان برف بهمن افتاده بودند. سه تن از آن‌ها را نجات دادند، اما بهمن باعث مرگ ساسان شد. مرگ او داغ سنگینی بر دل‌مان و امیرعلی او گذاشت

محمدرضا فلاح نژاد گفت: حدود ساعت ۴۰: ۱۵ دقیقه  یکشنبه ۱۹ بهمن یک فقره ریزش بهمن در جاده روستای ناریان شهرستان طالقان گزارش شد.

فلاح‌نژاد در خصوص جزییات این حادثه گفت: تعدادی از پرسنل اداره برق که مشغول تعمیر شبکه برق بوده‌اند دچار حادثه شده‌اند. طبق آخرین گفت‌وگو با معاون اداره برق طالقان، یک نفر از زیر بهمن با آسیب دیدگی جزئی بیرون آمده است اما فعلاً از وضعیت دو یا سه نفر دیگر از پرسنلی که دچار حادثه شده‌اند خبری نیست.

بهمن

مهرداد بابایی رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز هم اظهار کرد: به محض وقوع این حادثه و اطلاع رسانی به اورژانس، نیروهای نزدیک‌ترین پایگاه اورژانس به محل اعزام شدند تا بتوانند به مصدومان خدمات مناسب را ارائه دهند.

 وی با اشاره به تعداد مصدومان احتمالی این حادثه گفت: طبق آمار چهار نفر در زیر بهمن گرفتار شده‌اند که یکی از آنها بیرون کشیده شده است.

وی توضیح داد: جزییات این حادثه و تعداد دقیق مصدومان به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار