کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت طلا امروز 30فروردین 1403 | طلا تغییر فاز داد

قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه روند متوازنی نداشت. قیمت طلا و برخی قطعات سکه متاثر از افزایش اونس جهانی طلا و رشد محدود دلار صعودی اما سکه بهار کاهشی شد. برخی معامله‌گران معتقدند روند بازار طلا در مسیر اصلاح قرار گرفته است.

قیمت طلا امروز 30فروردین 1403 | طلا تغییر فاز داد

اخبار اقتصادی:قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه روند متوازنی نداشت. قیمت طلا و برخی قطعات سکه متاثر از افزایش اونس جهانی طلا و رشد محدود دلار صعودی اما سکه بهار کاهشی شد. برخی معامله‌گران معتقدند روند بازار طلا در مسیر اصلاح قرار گرفته است.

 پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳/ یک بام و دو هوا در بازار طلا

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد اما در ادامه معاملات، قیمت طلا، سکه‌های امامی و گرمی افزایشی شد. سکه بهار آزادی در پنجمین روز هفته تنها قطعه کاهشی بازار بود و نیم و ربع‌سکه نیز نسبت به روز سه‌شنبه بدون تغییر قیمت معامله شدند.

ورود پلکانی به بازار طلا همچنان سودآور است

کارشناسان اقتصادی همچنان بر ورود پلکانی به بازار طلا تاکید دارند و معتقدند هرگونه پیش‌بینی در این بازار به روند قیمت دلار و رخدادهای سیاسی بستگی دارد. به اعتقاد تحلیلگران بازارهای مالی، برای حرکت بعدی سکه باید چشم به تغییرات قیمتی اونس جهانی داشته باشیم، اما به نظر می‌رسد سیگنال اخبار سیاسی فعلاً قوی‌تر از فراز و فرود فاکتورهای اثرگذار بر بازار داخلی است.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۳۸۸ دلار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته افزایش بیش از ۱۰ دلاری دارد.

سکه بهار کاهشی شد

سکه امامی روز چهارشنبه ۲۹ فروردین با قیمت ۴۴ میلیون و ۴۵۸ هزار تومانی معامله شد و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار تنها قطعه کاهشی روز چهارشنبه بود و با افت ۲۲۵ هزار تومانی با رقم ۴۰ میلیون و ۷۹۵ هزار تومانی معامله شد.

شایان ذکر است در پنجمین روز معاملاتی هفته، قیمت نیم‌‌سکه و ربع‌سکه بدون تغییر ماند. این قطعات به‌ترتیب با رقم‌های ۲۶ میلیون تومان و ۱۶ میلیون تومان معامله شدند.

 سکه گرمی نیز روز چهارشنبه در دسته افزایشی‌های بازار سکه قرار گرفت و با رشد ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم هفت میلیون و ۲۲۰ هزار تومانی ایستاد.

راه حباب سکه از قیمت جدا شد

قیمت طلا روز چهارشنبه نسبت به قطعات سکه افزایش بیشتری داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۲۵۰ هزار تومان گران شد و با رقم ۱۶ میلیون ۶۶۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۳۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۸۴۷ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز سه میلیون و ۷۹۵ هزار تومان شد.

حباب سکه روز چهارشنبه برخلاف قیمت قطعات سکه روند یکدست کاهشی داشت و تنها حباب سکه گرمی ۴۴ هزار تومان رشد کرد. حباب سکه امامی ۲۵۹ هزار تومان، سکه بهار ۶۴۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۳۴ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۱۷ هزار تومان کاهش داشت.

طلا تغییر فاز داد

اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در دو روز گذشته تقریبا ۶۰۰ هزار تومان بالا رفت. این در حالی است که روند قیمت ها در بازار جهانی طلا و نفت متفاوت بوده و قیمت ها نزولی شده است. آیا طلای جهانی بازار سکه را نزولی خواهد کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه در دو روز گذشته شاهد رشد پلکانی قیمت سکه امامی است .به عبارتی دیگر این فلز گران بهای داخلی روز سه شنبه ۳ پله صعود کرد و از مرز ۴۴ میلیون تومان به محدوده ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

این پایان ماجرا نبود و در روز چهارشنبه هم سکه بازان سه پله دیگر بالا رفتند. بر این اساس آن‌طور که سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده هر قطعه سکه امامی در عصر چهارشنبه ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شد.

به نظر می رسد یکی از مهمترین خبرهایی که همچنان در بازار دست به دست می شود  اخبار خاورمیانه است.فعالت بازار معتقدند سیگنال های که از این منطقه ارسال می شود یکی از مولفه های تاثیر گذار بر روی قیمت هاست.

البته در معاملات پشت خطی شب گذشته یک نکته مهم مورد توجه سکه بازان قرار گرفته بود. طبق اعلام سایت ها قیمت اونس طلا که پیش از تلافی حمله موشکی دمشق توسط ایران رکوردهای تازه ای را ثبت کرده بود‌ یا فروکش کردن تب هیجانی اخبار خاورمیانه در سرازیری قرار گرفت ‌و شب گذشته در حدود ۲ هزارو ۳۷۴ دلار به فروش رسید که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۱۰ دلار کاهش را نشان می دهد.

از سوی دیگر فارغ از افت قیمت طلا، بررسی ها حکایت از کاهش قیمت نفت در بازار جهانی دارد. فعالان اقتصادی می گویند که عقب نشینی همزمان طلا و نفت نشان می‌دهد  سطح ریسک خاورمیانه در کوتاه‌مدت پایین آمده و این اتفاق در کاهش قیمت ها منعکس شده است.

تحلیلگران اقتصادی برای بازار امروزهم قیمت سکه را دو سناریو پیش بینی کرده اند.نخست اینکه بازار همچنان شاهد رشد هیجانی و پلکانی قیمت هاست.دوم اینکه با توجه به کاهش قیمت اونس طلا جناج افزایشی بازار سکه در مسیر صعود با چالش همراه شود. به عقیده آن ها در صورتی که سناریو اول رخ دهد سکه ممکن است به سمت ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت کند. در غیر این صورت با توجه با کاهش قیمت طلای جهانی احتمال عقب نشینی تا پله سوم کانال ۴۴ میلیون تومان وجود دارد. البته عده ای دیگر هم می گویند که سکه بازان به نوسانات بازار ارز توجه بیشتری دارند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.