کد خبر : 728 / /
/

قیمت طلا/اخبار اقتصادی/خبرمهم اقتصادی

قیمت طلا امروز3 اسفند 1402 | کاهش حباب سکه در روند صعودی بازار طلا

قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه با رشد ارزش فاکتورهای تعیین قیمت بازار طلا همراه شد و در روند افزایشی قرار گرفت. معامله‌گران هرگونه پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را وابسته به نوسانات قیمت دلار می‌دانند.

قیمت طلا امروز3 اسفند 1402 | کاهش حباب سکه در روند صعودی بازار طلا

اخبار اقتصادی:قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه با رشد ارزش فاکتورهای تعیین قیمت بازار طلا همراه شد و در روند افزایشی قرار گرفت. معامله‌گران هرگونه پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را وابسته به نوسانات قیمت دلار می‌دانند.

 پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۳ اسفند ۱۴۰۲ / کاهش حباب سکه در روند صعودی بازار طلا

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در پنجمین روز هفته با نوسانات قیمت دلار و افزایش قیمت طلای جهانی همراه شد. فعالان این بازار با تاکید بر نوسانات افزایشی قیمت‌ در بازار طلا روند تقاضا در این بازار را همچنان رکودی می‌دانند و می‌گویند تقاضای معامله‌گران خرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

گفتنی است روز چهارشنبه قیمت دلار افزایش ۵۰۰ تومانی داشت و در کریدور ۵۰ هزار تومانی یک کانال پیشروی کرد، اما قیمت برخی قطعات سکه به دلیل کاهش حباب، از روند صعودی بازار طلا پیروی نکرد. در لحظه نگارش این گزارش، طلای جهانی افزایش نزدیک به ۶ دلاری دارد و با قیمت ۲۰۲۸ دلاری در حال معامله است.

روند سکه بهار و سکه گرمی خنثی شد

سکه امامی روز چهارشنبه با رشد ۹۶ هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار، بدون تغییر و با قیمت ۳۰ میلیون و ۸۱۵ هزار تومانی همانند روز گذشته معامله شد. نیم‌سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۵۰ هزار تومانی داشت.

ربع‌ سکه نیز با همین مقدار افزایش روی رقم ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومانی قرار گرفت و سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد، و همانند سکه بهار تغییر قیمتی نداشت.

حباب در خانواده سکه‌ها کاهشی شد

قیمت طلا، روز چهارشنبه دوم اسفند، روند صعودی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۹۸ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۲۲۴ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان، گران شد و با رقم دو میلیون و ۸۲۲ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۸۴ هزار تومان رسید.

روز چهارشنبه حباب در خانواده سکه‌ها روند کاهشی داشت. حباب سکه امامی ۱۰۸ هزار تومان، سکه بهار ۲۱۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۵۴ هزار تومان، ربع سکه دو هزار تومان و سکه‌ گرمی ۲۶ هزار تومان کاهش داشت.

افت ۹۰ هزار تومانی قیمت طلا / حباب سکه ۳۰۰ هزار تومان کم شد

یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش ۹۰ هزار تومانی قیمت هر مثقال طلا در بازار از تخلیه ۳۰۰ هزار تومانی حباب سکه خبر داد.

اقتصادآنلاین - مهدی جهانشاهلوراد؛ اسفند آغاز شد؛ ماه پر تب و تاب بازارها. البته امسال مانند سال‌های گذشته نیست و به دلیل شرایط اقتصادی رونق بازار عید کمی کاهش یافته است. در نخستین روز اسفند قیمت طلا و سکه کاهش یافت؛ روند نزولی که از روز گذشته آغاز شده بود امروز هم ادامه داشت.

محمد کشتی آرای، عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران و فعال بازار طلا در گفت‌گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار طلا گفت: امروز قیمت انس جهانی با ۶ افزایش به ۲۰۲۴ دلار رسیده است برخلاف افزایش انس جهانی در بازار داخلی قیمت طلا و سکه با توجه به کاهش قیمت ارز سیر نزولی پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به اعلام بانک مرکزی مبنی بر عرضه سکه در ۱۳ اسفند قیمت انواع سکه کاهش یافت همچنین حباب سکه تخلیه شد.

کشتی‌آرای درباره آخرین نرخ‌ها در بازار سکه و طلا نیز گفت: قیمت سکه طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش به ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، قیمت سکه طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان کاهش امروز ۳۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود، نیم سکه ۱۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی با ۱۰۰ هزار تومان کاهش ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد.

این عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: این در حالی بود که قیمت جهانی طلا افزایش یافت، قیمت طلای آب شده نیز تحت تاثیر کاهش قیمت ارز با ۹۰ هزار تومان کاهش همراه بود و هر مثقال طلا به ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲۴ هزار تومان کاهش ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان شد.

به گفته کشتی‌آرای حباب سکه با توجه به اطلاعیه بانک مرکزی با ۳۰۰ هزار تومان کاهش ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شد.

وی همچنین گفت: در مجموع بازار نوسانات معقول دارد امروز نرخ ارز کاهش یافته و قیمت انس جهانی افزایش پیدا کرده است، بازار شب عید است و ایام اعیاد شعبانیه باعث شده داد و ستدها روال خوبی داشته باشد قیمت‌ها هم با دو شاخص ارز و انس جهانی در حال تغییر است.

این فعال بازار طلا در پیش‌بینی از قیمت‌ها نیز اظهار داشت: اگر اتفاق خاص بین‌المللی و داخلی پیش نیاید به نظر می‌رسد قیمت‌ها در همین سطح باقی بماند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.