کد خبر : 9510 / /
/

آبان 1376/ پلی آف جام جهانی 1998 ایران 2 ژاپن 3 ( وقت اضافه) گلها: دایی-عزیزی فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال ایران

 

علی‌اکبر استاداسدی (زاده ۲۶ شهریور۱۳۴۴ در اردبیل)، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است. وی در ۵۱ بازی در سالهای ۱۳۷۴–۱۳۷۶ در ترکیب تیم ملی ایران قرار گرفت.

استاداسدی برای برخی باشگاه‌ها بازی کرد که نامدارترین آن‌ها ذوب‌آهن اصفهان بود. وی در جام جهانی ۱۹۹۸ عضو تیم ملی ایران بود. استاد اسدی به مدت ۶ سال در تیم گسترش فولاد دستیار بود ولی بعد از سرمربی شدن رسول خطیبی او برکنار شد.

روایت زندگی از زبان خودش

به گزارش فوتبال آنلاین کسی که هشت سال دفاع جلو زن تیم ملی ایران به حساب می آید و البته در آن سال ها شایعه بود خواهرزاده سعید فائقی است. به هر حال پس از خداحافظی او از فوتبال که سال ۱۳۷۸ اتفاق افتاد، کسی سراغ او را نگرفت. خودش می گوید:«در این مدت علیرضا منصوریان فقط به من زنگ می زد.»استاد اسدی در وصف اینکه الان به چه کاری مشغول است، می گوید:«ما فوتبالیست ها به جز فوتبال کار دیگری بلد نیستیم.

برای همین باید مربیگری کنیم یا مسافرکشی. الان هم من ماشین خرید و فروش می کنم. البته در این مدت مدرک مربیگری B را هم گرفتم ولی حتی مدیران هیات فوتبال آذربایجان به من یک تیم نوجوانان هم ندادند. او که خاطره گل به خودی عجیبش در بازی پلی آف با ژاپن تا سال ها بین مردم بر سر زبان ها بود و البته کسی نفهمید که چرا داور آن را مردود اعلام کرد، الان هیچ نقشی در فوتبال ایران ندارد.

او که سابقه یک ربع ساعت بازی در مسابقه با استرالیا را هم دارد، می گوید:«در آن بازی دکتر ذوالفقارنسب بعد از اینکه گل دوم را زدیم از من خواست به سرعت گرم کنم. یادم هست که به من گفت استاد نه از تو می خواهیم بازی سازی کنی، نه توپ را پاس بدهی. فقط خودت را به توپ برسان و آن را از محدوده خطر دور کن، در آن ۱۸ دقیقه به قدر ۹۰ دقیقه دویدم.»و البته بخشی دیگر از حرف های استاد اسدی:« حاجی مایلی خیلی مرد بود. من در زمان او برای دومین بار به تیم ملی دعوت شدم. دفعه اول که به تیم ملی دعوت شدم مربیان من را نمی شناختند و اصلاً نمی دانستند که من در چه پستی بازی می کنم.

حتی در یک بازی تمرینی من را گذاشتند مهاجم و بعد از آن بود که از لیست خط خوردم.»البته استاداسدی اعتراض دارد به اینکه پول پاداش صعود به جام جهانی ۹۸ را برده اند هتل المپیک ساخته اند و در جایی هم افشا کرده که جلال طالبی مربی ترسویی بوده

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.