کد خبر : 33233 / /
/

بهترین استراکچر ویلا کدام است؟

بهترین استراکچر ویلا کدام است؟

ساختار اسکلت فلزی سبک (LSF) یا همان سازه ال اس اف یک سیستم ساختمانی سبک است که بر اساس افزایش تعداد اجزای باربر سیستم باربری سازه را امکان پذیر می‌سازد. اساس کار در سیستم LFS توسط عناصر گل میخ ها و مسیرها شکل گرفته و اسکلت اصلی سازه ترکیبی از اجزای فولاد گالوانیزه نورد سرد شکل گرفته است. از پروفیل های C ،  U و Z در این سیستم استفاده می شود که توسط پیچ و مهره یا پیچ های سر ویفر (خود حفاری) بهم متصل می‌شوند.

سازه ال اس اف (LSF) مدلی از سازه های سبک وزن بوده که قابلیت کاهش وزن پایه های ساختمان به همراه اضافه کردن بلندای ساختمان را دارند. سازه های ال اس اف (LSF) از استیل های کم وزن ساخته می‌شوند. این سازه ها با ارائه راهکار های کارآمد و مقرون به صرفه، به راحتی هر چه تمام تر در کنار ساختمان های قدیمی قرار می‌گیرند و با هر نوع مصالح و دکوراسیونی مطابقت دارند. و به عنوان یک نکته مهم این سازه‌ها زمان خیلی کمی را جهت نصب و اجرای ساختمان صرف می‌نمایند.

 

مزایای خانه با استراکچر چوبی

1.زیبایی منحصر بفرد چوب به عنوان یک متریال یکی از پر مصرف ترین متریال در ساخت ساختمان تا به امروز در سرتاسر دنیا می باشد.

2.سازگاری با محیط زیست .

3.سرعت ساخت بالا ، با توجه به پیش ساخته بودن خانه چوبی و سبک بودن  خانه پیش ساخته یکی از ویژگی های مهم ویلای چوبی سرعت ساخت بالا می باشد آوید چوب زمان را به شما هدیه می دهد در کمتر از سه ماه صاحب یک ویلا چوبی بی نظیر مطابق استانداردهای جهانی شوید.

4.کیفیت ثابت به علت پیش ساخته بودن ویلا پیش ساخته:

به علت پیش ساخته بودن خانه چوبی و کنترل کیفیت سختگیرانه در شرکت آوید چوب ، تک تک اجزای یک ویلا چوبی با دقت و با دستگاه های به روز ساخته و آماده می شود.

5.تصفیه طبیعی خانه چوبی : یک ویلا چوبی به علت ویژگی های ذاتی چوب همیشه در تمام فصول برای شما یک محیط مطبوع را به ارمغان می آورد. چوب در زمانی که رطوبت محیط بالا می باشد با جذب رطوبت و عدم انتقال آن به داخل خانه چوبی محیطی به مراتب با رطوبت کمتر را برای شما فراهم می کند و در زمانی که میزان رطوبت کم می باشد با انتقال رطوبت به محیط داخلی ویلا چوبی یک هوای مطبوع برای شما به ارمغان می آورد . مطالعات بسیاری در این زمینه در کشورهای مختلف انجام شده  است.

6.عایق طبیعی : یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد چوب نسبت به متریال دیگر ساختمانی این موضوع می باشد که چوب ضریب انتقال حرارت و صوت بسیار بالاتر نسبت به اکثر متریال های ساخت ساختمان را دارا می باشد.

36

 روف گاردن ، زیبایی مازاد ویلای شما

روف گاردن که در واقع نوعی باغ بام و فضای سبزی است که  بر روی بام ساختمان ها احداث می گردد.

در واقع ایجاد هر نوع فضای سبزی بر روی بام را می توان روف گاردن محسوب نمود که البته در روف گاردن  های حرفه ای یکسری از نکات از جمله طراحی، انتخاب متریال مناسب، بستر کاشت استاندارد ، انتخاب گل و گیاه مناسب، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، پیش بینی کاربری و … بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

انواع روف گاردن :

روف گاردن بر اساس نوع طراحی و روش اجرا آن به انواع مختلفی تقسیم می گردد که به طور جداگانه به بررسی آن ها می پردازیم:

  • سسیستم روف گاردن متمرکز
  • سیستم روف گاردن گسترده
  • سیستم روف گاردن ترکیبی
  • سیستم روف گاردن مدولار

سیستم روف گاردن متمرکز: این نوع از روف گاردن که با نام باغ بام هم تعریف می گردد، به علت کاشت حجیم فضای سبز به یک پارک کوچک تبدیل شده است، در این سیستم نسبت سازه به فضای سبز کمتر می باشد.

سیستم روف گاردن گسترده: در این سیستم بیشتر از گیاهانی با ارتفاع کوتاه تر استفاده می گردد و بدلیلکاشت گیاهان با نیاز به عمق کاشت کم ، در این سیستم حداقل تنوع گیاه را داریم و معمولا از یک یا دو نوع گیاه استفاده می گردد.

سیستم روف گاردن ترکیبی: در این سیستم از ترکیب متمرکز و گسترده در کاشت استفاده می گردد و نسبتا دارای تنوع گیاهی بالایی می باشد، وزن وارد شده بر ساختمان نسبت به دو سیستم دیگر بیشتر می باشد.

روف گاردن مودولارپرتابل: در این روش که می توان آن را روشی مستقل و یا در موارد زیرمجموعه ای از سایر روش ها دانست کلیه اقلام و سازه ها به صورت پرتابل و با قابلیت چیدمان ساخته می شوند و پس از در کنار هم قرار گرفتن اجزا شاهد یک روف گاردن  یکدست خواهیم بود که از جمله مهمترین مزیت های این روش می توان به سرعت اجرا، قابلیت جابجایی و باز طراحی، بارسبک و زنده اشاره نمود.

37

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.